Współpraca. Przewodnik dla dzieci

Janina Ochojska, Agnieszka Wiśniewska, Jakub Bożek
Wydawnictwo Krytyki Politycznej

2+2=5, czy to możliwe?
Tak, ale tylko dzięki WSPÓŁPRACY. Razem jesteśmy w stanie osiągnąć więcej, niż działając osobno, tak mówi zasada synergii. W książce „Współpraca. Przewodnik dla dzieci” znajdziemy wiele dowodów na jej potwierdzenie. Współpracując działamy szybciej i skuteczniej. Uczymy się od innych i czerpiemy przyjemność z przebywania razem.
W książce „Współpraca. Przewodnik dla dzieci” dowiemy się między innymi o tym ile trudu i zaangażowania wymaga zorganizowanie konwoju pomocy humanitarnej lub wybudowanie studni w pustynnej wiosce na innym kontynencie. O powstaniu i działaniu Polskiej Akcji Humanitarnej opowiada sama założycielka, współautorka książki, Janina Ochojska.

TUTAJ (do pobrania w pdf) znajdą Państwo konspekt warsztatów , które pomogą dzieciom w zrozumieniu pojęć: współpraca, protest, petycja, list otwarty. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów klas V-VI. Autorkami opracowania są Joanna Wowrzeczka i Anna Pluta. Konspekt towarzyszy publikacji „Współpraca. Przewodnik dla dzieci” dostępnej w całości online:

O książce
Autorzy: Janina Ochojska, Agnieszka Wiśniewska, Jakub Bożek