TARGI KSIĄŻKI DLA DZIECI W KRAKOWIE

7 – 9 czerwca 2013
Hala Targów w Krakowie, ul. Centralna 41A

Z okazji III Targów Książki dla Dzieci w Krakowie nie tylko zaprezentujemy wydawane w ramach serii Małego Klubu Bunkra Sztuki książki i audiobooki, powstające we współpracy wybitnych autorów i artystów sztuk wizualnych, m.in. Justyny Bargielskiej, Doroty Buczkowskiej, Olafa Brzeskiego, Agnieszki Piksy, Łukasza Orbitowskiego, Joanny Pawlik, Małgorzaty Rejmer, Sławomira Shutego.

Każdego dnia Targów o godz. 11 odbędą się warsztaty Małego Klubu Bunkra Sztuki “Gra w sztukę”. Warsztaty poprowadzą studenci Edukacji Artystycznej Krakowskiej ASP (Agnieszka Roch i Martyna Reimann). W czasie zajęć wykorzystamy materiały, które publikujemy na portalu edukacyjnym www.sztuka24h.edu.pl – poznamy tajniki kolorów i barw, zagramy w grę planszową, w trakcie której wspólnie stworzymy barwne dzieło sztuki. Ponadto w sobotę o godz. 15 odbędzie się wykład dla rodziców, który wygłosi dr Monika Nęcka, specjalistka w zakresie edukacji przez sztukę.

Książki wraz z audiobookami będzie można kupić w atrakcyjnej cenie, podobnie jak zabawki projektowane przez współpracujących z nami artystów, m.in.: Justynę Koeke, Małgorzatę Markiewicz.
Stoisko Targowe tworzyć będzie przewieziona specjalnie na tę okazję, nowa praca Bartosza Muchy Tetris House zrealizowana do Kolekcji Bunkra Sztuki w ramach projektu Będzie się Dzieło!

Warsztaty Małego Klubu Bunkra Sztuki i Portal Sztuka 24h są realizowane w ramach zadania LaboARTorium. Edukacja kulturalna w Bunkrze. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Warsztaty dla dzieci od 5 do 12 lat.
Czas trwania: 45 minut
Miejsce: Hala Targów w Krakowie, ul. Centralna 41A
Prosimy o wcześniejszą rezerwację.
Zgłoszenia są przyjmowane do czwartku poprzedzającego Targi, do godz. 16.
Informacje i zapisy: +48 12 422 10 52 w. 108 lub bargiel@bunkier.art.pl
Kuratorka MKBS: Anna Bargiel