KIDS LOVE Design

Dla dzieci o designie dorosłych.
Dorośli o designie dla dzieci
Maj, sierpień, wrzesień 2013
Szczecin, Berlin, Jerozolima

17 maja rozpocznie się II edycja festiwalu Kids Love Design. W programie znajdziemy wystawy o historii i współczesności designu, warsztaty edukacyjne, panel dyskusyjny dotyczący rozwiązywania problemów w zakresie projektowania dla dzieci, wykłady, projekcje filmowe, a także działanie społeczne. Wydarzenia te odbędą się w Szczecinie, Berlinie i Jerozolimie (w innych miastach – imprezy towarzyszące) między majem a wrześniem 2013 roku.
Dzięki wystawom prezentowanym w trakcie festiwalu dzieci i dorośli będą mogli obejrzeć ilustracje wybitnych artystów, którzy trwale zapisali się w historii polskiej grafiki książkowej („Mistrzowie ilustracji”) oraz tych tworzących obecnie, jak np. Katarzyna Bogucka („Ilustracje niedziecinne”). Podczas wystawy „Elementarz dizajnu” prezentacja ilustracji pochodzących z książki „Ilustrowany elementarz dizajnu” zostanie wzbogacona o eksponaty – przykłady zilustrowanych rzeczy. (WIĘCEJ O KSIĄŻCE „Ilustrowany elementarz dizajnu” )
Wyjątkowym wydarzeniem festiwalu będzie druga na świecie (po wystawie w Museum of Modern Art) prezentacja Bauhausu (niemieckiego kierunku w designie), kierowana do młodego odbiorcy – wystawa „Bauhaus dla dzieci”, autorski projekt Fundacji ARTmosphere.
Dla młodych uczestników festiwalu przygotowano również kilkanaście warsztatów, w trakcie których dzieci dowiedzą się, czym zajmują się projektanci i dlaczego funkcja przedmiotów jest taka ważna. Stworzą literowy autoportret, zaprojektują swoją własną książkę i przekonają się, że rzecz nie jedno ma życie. Warsztaty odbędą się w dniach 18–19 maja, uczestnictwo w większości jest bezpłatne! Zobacz HARMONORAM  . W trakcie festiwalu odbędą się projekcje filmów, w tym oscarowej animacji „Piotruś i Wilk” z muzyką na żywo.
Design dla dzieci, znaczy design w służbie dzieciom. Aby zwrócić uwagę na aspekt społeczny i pokazać jak mądrze wykorzystany design potrafi odmienić jakość życia młodych ludzi, organizatorzy festiwalu realizują dwa projekty społeczne: „Common room” oraz DESIGN LOVEs KIDS. WIĘCEJ

Organizatorem festiwalu KIDS LOVE DESIGN 2013 jest Fundacja ARTmosphere , a współorganizatorem 13 muz  w Szczecinie.

Szczegółowe informacje na temat festiwalu Kids Love Design dostępne są NA STRONIE
Na podstawie informacji Organizatora