PRZEPRASZAM! TWORZĘ SIĘ

„Przepraszam! Tworzę się” to kampania o charakterze społecznym i artystycznym, skierowana do dzieci oraz ich opiekunów. Organizatorzy proponują liczne wystawy oraz spotkania, warsztaty artystyczne i psychoedukacyjne, a także działania w przestrzeni miejskiej Szczecina. Kampania będzie działała na wielu płaszczyznach, w świecie realnym i wirtualnym.

Najważniejsze odsłony akcji związane będą z festiwalami:

digital(dot)kids podczas Festiwalu Sztuki Digitalnej digital_ia
(styczeń 2013)

inspiracje(dot)kids podczas 9. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Wizualnych inSPIRACJE 2013/Genesis
(sierpień 2013)

13sphere(dot)kids podczas Festiwalu Sztuki Aktualnej 13 sphere
(listopad 2013)

Pierwsza odsłona kampanii „Przepraszam! Tworzę się” pod nazwą digital(dot)kids odbędzie się
25-27 stycznia 2013.

„Podczas pierwszej edycji kampanii skupimy się głównie na eksperymentowaniu, poznawaniu i obcowaniu z najnowszą sztuką cyfrową. Specjalnie dla najmłodszych uczestników festiwalu otworzymy wystawę interaktywnych instalacji, będącą jednocześnie miejscem zabawy. Spotkamy się również z bio artem, niecodziennym połączeniem sztuki, biologii i biotechnologii. Nasz przewodnik z przyjemnością oprowadzi małych gości po wystawach związanych z tym kierunkiem sztuki. Studenci z Koła Naukowego Bio-Mik Uniwersytetu Łódzkiego, również z myślą o najmłodszych, przygotują pokaz »świecących bakterii« , a eduROBOT poprowadzi warsztaty łączące nową technologię, naukę i sztukę”.

Interactive Junior Space to przestrzeń będąca jednocześnie wystawą i miejscem zabawy dla młodszych uczestników festiwalu. Składa się z interaktywnych instalacji, wykorzystuje najnowsze technologie oraz podstawowe pojęcia cyfrowego świata.

inside the box to interaktywna instalacja-zabawka działająca na zasadzie kalejdoskopu, zaprojektowana przez Bartosza Wójcickiego (PuH). Czy wiesz jak działa kalejdoskop? Czy chcesz znaleźć się w jego wnętrzu? Stań się jednym z elementów instalacji. Obserwuj jak się duplikujesz, powielasz i mnożysz. Zostań Małym Odkrywcą!

piksele  to duża tablica, która pozwoli zrozumieć jak powstaje obraz cyfrowy i stworzyć własny bitmapowy rysunek.

digibooks to cyfrowy kącik rozrywki z interaktywnymi grami i bajkami na iPada.

digiwall to cyfrowa ściana do rysowania, układania i zgadywania.

Zobacz program wydarzeń digital(dot)kids
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Zobacz fotorelację z digital(dot)kids!
Oribotics Matthew Gardiner

Szczegółowe informacje na stronach:

Na podstawie informacji Organizatorów.